PERMANENTNÍ TETOVÁNÍ
PÉČE O TĚLO
KLASICKÁ KOSMETIKA
ZDRAVOTNÍ KOSMETIKA
PÁNSKÁ KOSMETIKA
LUXUSNÍ KOSMETIKA
VIZÁŽ
MASÁŽE
CHEMICKÝ PEELING
PRODLUŽOVÁNÍ A ZAHUŠTOVÁNÍ RAS
CÍNSKÁ MEDICÍNA
Hlavní menu
O nás Služby Produkty Certifikáty Reference Novinky Poradna Kontakt

Co nesmí obsahovat krém! Dejte si pozor na nebezpečné složky!

  • 2014-08-24
  • 0
Co nesmí obsahovat krém! Dejte si pozor na nebezpečné složky!

Rozhodla jsem se vám sdělit základní informace o tom, jaké látky jsou nebezpečné pro zdraví, pokud kupujete levnou kosmetiku. Co by vůbec nemělo být součástí vašeho krému nebo jakéhokoliv kosmetického přípravku?

Příručka pro každou ženu, která chce být nejenom krásná, ale i zdravá.

Tento článek píšu na žádost mých zákaznic.

Při nákupu kosmetických přípravků pro pleť je pro kladný a žádoucí výsledek nutné, abyste věděli a při nákupu si přečetli, co tento přípravek obsahuje.

1. Řasenku je lepší vybrat si s nápisem "FIBER FREE". Tato vlákna (fiber) na  jednou stranu udělají parádu (prodlouží řasy a zvýší objem), ale v kontaktu s okem často způsobují podráždění, zánět a také alergickou reakci.

2. Make Up kupujte s označením "OIL FREE". Je to základ pro pleť zdravou na pohled i na dotyk. Obličej se neleskne, nemění barvu během dne a při tom kůže krásné dýchá .

Minerální olej (lehký a těžký) se získává z ropy. Na pokožce vytváří mastný film, který neumožňuje kůži dýchat a ucpává póry. Může způsobit vážné záněty a onemocnění kůže.

3. Pudr s označením "TALC FREE" je bezpečný. Talc neboli mastek je nebezpečný a toxický! Existuje podezření, že může způsobit rakovinu plic.

4. TALLOW (nebo ANIMAL FAT) je živočišný tuk. Ten se v kosmetice nedoporučuje kvůli podpoře růstu bakteriálních kolonií. Ten, kdo trpí na akné a záněty, by na to měl zvlášť pamatovat .

5. Nakupujte kosmetiku bez parabenů ("PARABEN FREE"). Jeho další obchodní názvy: butyl, ethyl, Germa methyl, propyl, paraben!!!!!!!!! V kosmetice se používají jako konzervační látky. Tyto látky vyvolávají nejenom dermatitidu a alergie, ale také bohužel mohou způsobit i rakovinu prsu.

6. Moderní a  bezpečné kosmetické výrobky by neměly obsahovat: glykoly, lepek (gluten), bentonit a silikon!!!!!!!! Tyto chemické látky jsou bohužel široce používány ve vlasové i dekorativní kosmetice. Chcete-li ochránit svoje vlasy, vyhýbejte se používání kosmetických přípravků, kde je obsah silikonu vyšší než 50%.

V současné době se bez kosmetických přípravků už nikdo neobejde. Obchody na nás útočí množstvím "lákavých" nabídek, ale při nákupu je třeba si vždy uvědomit, že pokud nám záleží na kráse, nesmíme ublížit svému zdraví.

Kosmetické přípravky pro tělo a pleť si také zaslouží poctivé prozkoumaní složení. Kosmetiku používáte pro krásu a zdraví, tak musíte vědět, co v tom je :)

Teď víte, vše, co potřebujete, a já přeji jenom to nejlepší :)

Komentáře

Jméno
Titulek
Zpráva
1 + jedna =
 


o nás | služby | produkty | certifikáty | reference | novinky | poradna | kontakty

Kosmetika ALIS Olomouc, ul. Uhelná 6

ABNORMIS design copyright © 2012