PERMANENTNÍ TETOVÁNÍ
PÉČE O TĚLO
KLASICKÁ KOSMETIKA
ZDRAVOTNÍ KOSMETIKA
PÁNSKÁ KOSMETIKA
LUXUSNÍ KOSMETIKA
VIZÁŽ
MASÁŽE
CHEMICKÝ PEELING
PRODLUŽOVÁNÍ A ZAHUŠTOVÁNÍ RAS
CÍNSKÁ MEDICÍNA
Hlavní menu
O nás Služby Produkty Certifikáty Reference Novinky Poradna Kontakt

Jak pečovat o pleť v zimě

  • 2014-01-26
  • 0
Jak pečovat o pleť v zimě

Čištění

Zimní čištění by mělo být měkčí. V tomto ročním období pokožka trpí od mrazu a studeného větru, a tak se  stává citlivější, proto byste neměly trápit pleť agresivními prostředky. S nástupem chladného počasí je třeba schovat mýdlo  a na suchou pleť použijte čisticí mléko nebo jemné odličovací přípravky se správným pH.

Pleťové vody a tonika s alkoholem by měly počkat až na na jaro. Mastná pleť není na mráz moc citlivá, ale stejně se snažte vybrat co nejméně agresivní čistící prostředky. Například, byste neměli používat přípravky na odlíčení a čištění pleti, které obsahují alkohol. A také není vhodné provádět v zimě procedury na zužování pór pomocí kostek ledu - stačí že je sníh a led na ulici. Je správné během studeného ročního období používat na omývání pleti teplou vodu, protože v zimě, příliš horká voda může způsobit vysušení a podráždění kůže.

Ochrana

Zde je nejdůležitější - nepřehánějte to. Někteří se domnívají, že v případě, když venku je mráz, tak je vhodné zabalit tvář až k očím teplou šálou, a že tímto způsobem můžete pleť zachránit před nepříznivými účinky zimy. Doopravdy jí ale šála jenom ublíží. Protože když dýcháte, může se tvořit pod šátkem nebo šálou vlhkost, a tím pádem můžete ještě více podráždit citlivou pokožku. A proto je lepší se nezabalovat do šály tvař a nos, ale raději používat speciální krémy, které budou chránit Vaší pokožku. Kupujte krém s označením "ochranný".

A ještě jedna rada - v zimě je lepší používat prostředky pro citlivou pokožku, ale v rozhodně bychom neměli zapomínat na typ Vaší pleti. To znamená, že pokud máte suchou pleť, tak musíte vybrat krém pro suchou a citlivou pleť, a když máte mastnou pleť, tak používejte krém pro mastnou a citlivou.

Nezapomeňte na ochranu před slunečním zářením. Samozřejmě, že v zimě nikdo nechcete mít  spálenou pleť, ale i když je venku zima, někdy a zvláště na horách může být slunce dost intenzivní a agresivní, takže si zkontrolujte, zda vámi zvolený ochranný krém obsahuji UV-filtry.

Výživa


Chcete-li aby vaše pleť v zimě vypadala krásně a byla zdravá, je vhodné používat vitamíny. Zvlášt věnujte  pozornost komplexům, které obsahují vitamíny A a E. První z nich je zodpovědný za zdraví kůže a sliznice, a druhy zabraňuje předčasnému stárnutí a dělá pleť pružnější . Není náhodou, že v posledních letech získala uznání antioxidační kosmetika. Zejména v zimním období je to nezbytná pomoc a prevence. V jakýchkoliv podmínkách, kdy se zátěž na přirozený antioxidační systém kůže zvyšuje, hrají silné antioxidanty v krémech roli ochrany a  štítu organismu.

Komentáře

Jméno
Titulek
Zpráva
1 + jedna =
 


o nás | služby | produkty | certifikáty | reference | novinky | poradna | kontakty

Kosmetika ALIS Olomouc, ul. Uhelná 6

ABNORMIS design copyright © 2012