PERMANENTNÍ TETOVÁNÍ
PÉČE O TĚLO
KLASICKÁ KOSMETIKA
ZDRAVOTNÍ KOSMETIKA
PÁNSKÁ KOSMETIKA
LUXUSNÍ KOSMETIKA
VIZÁŽ
MASÁŽE
CHEMICKÝ PEELING
PRODLUŽOVÁNÍ A ZAHUŠTOVÁNÍ RAS
CÍNSKÁ MEDICÍNA
Hlavní menu
O nás Služby Produkty Certifikáty Reference Novinky Poradna Kontakt

Jak správně pečovat o citlivou pleť a pleť se sklonem k Couperose?

  • 2014-12-11
  • 0
Jak správně pečovat o citlivou pleť a pleť se sklonem k Couperose?

Citlivou a kupérózní pleť je třeba brát vážně od začátku, neustále ji chránit a vyživovata samozřejmě používat šetrnou a kvalitní kosmetiku, která neničí a nesnižuje ochraný plášť pleti.

Správné čistění a hygiena je základ! Odličujte si obličej raději balenou nebo kolínskou vodu. Mýdlo pro citlivou pokožku je kontraindikováno! Na odlíčení je třeba používat speciální gel nebo kosmetické mléko, které poté musíte smýt teplou vodou nebo vatovým tampónem namočeným v převařené nebo minerální vodě. Pleť po umytí nesmíte třít ručníkem a zbytek vody raděj jemně odsajte čistým papírovým kapesníkem.

Přes den pleť potřebuje výživu a ochranu před nepříznivými faktory prostředí, které ji mohou poškodit (smog, výfukové plyny, ultrafialové záření, vítr, mráz ...). Pro citlivou pleť byste měly používat speciální senzitivní krém a jemný minerální make-up.

 

V noci by kosmetiké přípravky měly posilovat kapilární stěny cév, výživovat pokožku, zlepšovat její pružnost, odstraňovat zarudnutí, podráždění a snižovat reaktivitu pokožky.

 

Citlivá a kuperózní pleť může byt podrážděna po použití intenzivních mask, přípravcích na bázi alkoholu, a to včetně intenzivního peelingu. Pamatujte, pro kuperózni pleť je opálovani nevhodné a nebezpečné.

 

Kuperózni pleť také nemá ráda časté změny léků a kosmetických přípravku. Nejlepší je zvolit řadu produktů jedné značky a používat tyto prostředky po dobu nejméně dvou měsíců. Pouze tímto způsobem lze zjistit zda Vám vyhovuje a pomůže tato řada kosmetiky, nebo ne.

Pokud chcete začít používat nový kosmetický přípravek, pak pro to zvolte jaro nebo podzim, kdy kůže je vystavena nejmenšímu podráždění.

 

Použití krému na opalování je pro majitele citlivé a kuperózni pleti také nesmírně důležite! To se týká nejen letního období a času stráveného na pláži. Za slunečného počasí, ať už v létě nebo v zimě, byste měli používat krémy s ochranným faktorem před odchodem ven. Chcete-li chránit citlivou pleť kolem očí, stačí nosit sluneční brýle. A od 25-30 let Vám také prospěje použíti speciálního krému kolem očí.

V současné době kosmetický průmysl nabízí speciální kosmetické přípravky pro kuperózni pleť a vřele doporučuji toho využit.

 

Pokud jde o kosmetické ošetření v salónu, je třeba mít na paměti, že častá a intenzivní exfoliace může uškodit a kosmetické masáže si dopřejte jen v dobrém salónu u zkušeného odborníka.

 

Protože kuperóza je záležitostí cévního systému celého organizmů, tak svým zákaznicím v salónu doporučuji používat speciální přírodní vitamínové komplexy, které obsahují bohatý zdroj rostlinných antioxidantů a vitamínů, ke zlepšení struktury a pružnost cév, snižují kapilární křehkost a elimituji příznaky růžovky.

 

Teď v zimním období se snažte minimalizovat teplotní rozdíly zhoršující stav pokožky, jako jsou  pobyt na mrazu, nebo příliš horké koupele a sauny. Používejte ochranné krémy proti slunci a mrazu a buďte krásné, přitažlivé a zdravé!

 

Komentáře

Jméno
Titulek
Zpráva
1 + jedna =
 


o nás | služby | produkty | certifikáty | reference | novinky | poradna | kontakty


Kosmetika ALIS Olomouc, ul. Uhelná 6

ABNORMIS design copyright © 2012