PERMANENTNÍ TETOVÁNÍ
PÉČE O TĚLO
KLASICKÁ KOSMETIKA
ZDRAVOTNÍ KOSMETIKA
PÁNSKÁ KOSMETIKA
LUXUSNÍ KOSMETIKA
VIZÁŽ
MASÁŽE
CHEMICKÝ PEELING
PRODLUŽOVÁNÍ A ZAHUŠTOVÁNÍ RAS
CÍNSKÁ MEDICÍNA
Hlavní menu
O nás Služby Produkty Certifikáty Reference Novinky Poradna Kontakt

Jak správně pečovat o pleť?

  • 2013-09-11
  • 0
Jak správně pečovat o pleť?

Jak správně pečovat o pleť? je to častý dotaz, který dostávám od žen různého věku. Dříve nebo později nastává okamžik, kdy téměř každá dívka, slečna nebo paní začne klást důraz na svůj vzhled.

Kde začít?

V tomto článku vám ráda sdělím základní pravidla nebo minimální informace o tom, jaké kosmetické přípravky by každá žena měla mít a také, jak by se o pleť měla starat. Rovněž vás naučím správnému rozhodnutí při nákupu vhodného krému. Hodně lidí si bohužel neuvědomuje, že kůže je největší orgán našeho těla, který má ochrannou, dýchací a vylučovací funkci. Kůže je schopna vstřebávání a účastní se procesu termoregulace. Na vnitřním stavu organismu závisí také vzhled pokožky a pleti. Aby pleť byla zdravá, je potřebná každodenní péče, správné čištění, zvlhčování, výživa a ochrana před sluncem i mrazem.

Dnes si řekneme něco o správné a vhodné péči o pleť.

Proč a jak správně pleť odličovat?

Pravidlo 1 – Čištění obličeje

Odličování pleti je docela důležitá procedura. Věnujte jí denně 3-5 minut ráno i večer. Vyberte vhodný kosmetický gel, mléko nebo tonikum dle typu vaší pleti. Pro mastnou nebo aknózní pleť je vhodné kosmetické mýdlo nebo gel a na dočištění tonikum nebo antiseptická čisticí voda. Pro smíšenou nebo suchou pleť je lepší používat čisticí mléko, pro dočištění a tonizaci – tonikum. Kosmetické mléko a gel čistí pleť od dekorativní kosmetiky a tonikum ji dokonale dočistí a zároveň ztonizuje. Důležitý je i dezinfekční účinek. Pokud používáte dekorativní kosmetiku, je potřeba nejprve odstranit líčení (make up) jemným kosmetickým mlékem a na závěr obličej dočistit tonikem. V okamžiku, kdy bude vatový tampón čistý, můžeme přistoupit k dalšímu kroku - zvlhčování nebo výživě. Večer je vhodné odllíčení a tonizace, ráno stačí použít jen tonikum - pro probuzení, ztonizování pleti a k přípravě obličeje na denní ochranný krém.

Proč používat a jak vybrat denní krém?

Pravidlo 2 – Ochrana pleti

Denní krém je třeba vybírat dle typu pleti, věku a ročního období. Je velmi důležité, aby krém chránil vaši pleť v zimě od omrznutí a v létě od slunečních paprsků. Oblečení přece nosíme také podle ročního období, takže se snažte vybírat i vhodný krém pro obličej – v létě lehčí, hydratační s UV filtrem, v zimě hutnější pro nižší teploty. Při správném a pravidelném užívání denního ochranného krému vám nehrozí pigmentové skvrny, popraskané žilky a předčasné vrásky. Pro zachování hebkosti a jemnosti pleti nezapomínejte používat noční krém, ale to už je další pravidlo.

Pravidlo 3 – Výživa a hydratace pleti

Je důležité vědět a rozumět tomu, že jak naše tělo, tak i kůže potřebuje výživu a vodu. Co se stane s tělem, když přestaneme jíst a pít? Pamatujte si, že kůže je největší orgán v našem těle a je potřeba jí pomocí krému dát najíst a napít. Jenom tehdy bude vaše pleť zdravá, pružná a zářivá. Vybírejte noční krém pečlivě, s ohledem na věk a typ pleti a mějte na vědomí, že výživa musí být různorodá. Proto je krémy potřeba střídat a nepoužívat stále jeden po celý život. Když si správně vyberete noční krém a budete ho pravidelně používat, stane se to pro vás příjemným a přirozeným zvykem, podobně jako čištění zubů před spaním.

Pravidlo 4 – Krém na oči

Je velmi důležité začít zavčas pečovat o oční okolí. Doporučuji zahájit používání speciálního očního krému v okamžiku, kdy začnete používat řasenku, oční linky nebo stíny. Při odličování řas a očních stínů se neúmyslně dotýkáte dolních a horních víček. Mikročástice, usazené na víčkách nejsou vidět, ale působí destruktivně, proto je vhodné oční okolí ošetřovat. To je potřeba vědět.

Moje rada zní – používejte krém na oči v jakémkoliv věku, jestliže máte v oblibě si oči líčit. Ovšem je důležité i při výběru tohoto krému brát ohled na svůj věk a typ pleti. Možná nevíte, že oči, ruce a krk ukazují na náš věk. Je možné, že to pro vás teď není důležité, ale určitě přijde v životě okamžik, kdy se nad tím zamyslíte. Důležité je začít o sebe pečovat zavčas, aby již nebylo pozdě. Šatník můžeme vyměnit kdykoliv, ale pleť bohužel ne.

Aby se tento čas nenaplnil předčasně, postarejte se o to již teď a mějte vždy ve své kosmetické taštičce:

1 – prostředek pro očištění pleti, očí

2 – denní ochranný krém

3 – noční vyživující nebo hydratační krém

4 – krém pro oblast v okolí očí

Samozřejmě existuje mnoho dalších kosmetických přípravků - masky, séra, atd., ale to je už další téma, o kterém budu psát v dalších článcích. Dnes jsem vám sdělila, jaká je základní výbava péče o pleť s minimálním množstvím kosmetických prostředků a výdajů.

Moudrost říká – v 18 letech žena vypadá tak, jak ji obdarovala příroda, a po 30 letech tak, jak si to zasloužila ona sama.

Milí moji čtenáři, buďte na sebe hodní, pečujte o sebe a buďte vždy přitažliví a krásní.

Komentáře

Jméno
Titulek
Zpráva
1 + jedna =
 


o nás | služby | produkty | certifikáty | reference | novinky | poradna | kontakty

Kosmetika ALIS Olomouc, ul. Uhelná 6

ABNORMIS design copyright © 2012