PERMANENTNÍ TETOVÁNÍ
PÉČE O TĚLO
KLASICKÁ KOSMETIKA
ZDRAVOTNÍ KOSMETIKA
PÁNSKÁ KOSMETIKA
LUXUSNÍ KOSMETIKA
VIZÁŽ
MASÁŽE
CHEMICKÝ PEELING
PRODLUŽOVÁNÍ A ZAHUŠTOVÁNÍ RAS
CÍNSKÁ MEDICÍNA
Hlavní menu
O nás Služby Produkty Certifikáty Reference Novinky Poradna Kontakt

Obočí tvoří výraz obličeje

  • 2013-09-11
  • 0
Obočí tvoří výraz obličeje

Obočí je to malý prvek, ale významně ovlivňuje výraz v obličeji, ukazuje naši náladu a individualitu. Díky tvaru obočí může být náš pohled veselý, romantický, smutný, tvrdý, ležérní… Ano, tohle všechno dokáže s naším obličejem obočí.

Ženy o tom ví, a když nemají čas navštívit kosmetický salón, tak mají doma vždy po ruce pinzetu a dokáží se o obočí postarat samy.

Provádět korekci obočí lze mnoha způsoby. Na východě používají nitě nebo sladkou pastu, v Evropě je zvykem používat pinzetu a vosk. Na způsobu však nakonec nezáleží, důležitý je vždy konečný výsledek.

Jak správně upravovat obočí?

Pro krásně a správně vytvarované obočí si musíte pamatovat dvě důležitá fakta:

  1. Šířka a délka obočí musí záviset na tvaru vašeho obličeje a formy očí.
  2. Držte se přirozené linie obočí a nedělejte je příliš tenké.

Tvar obočí je individuální, neexistuje proporce, které byste se měly za každou cenu držet. Respektujte svůj styl, jen tak budete vypadat krásně a vkusně.

Obecně se dá říct, že forma obočí je ideální, pokud se od kořene nosu mírně rozšiřuje a na konci se opět postupně zužuje. Obočí by se mělo zužovat plynule, bez ostrých zlomů. Přitom by obočí měla být lehce nadzvednutá a mírně se zahýbat. To vám opticky zvětší oči, nadzvedne horní víčka a jakoby „otevře“ pohled. Obvykle obočí začíná na úrovni vnitřního koutku oka. Pokud jsou oči umístěny dále od sebe, je lepší rozestup mezi obočím zmenšit a naopak. Tento trik vám pomůže zkorigovat a zdokonalit proporce obličeje.

Šířka obočí samozřejmě závisí na vašem vkusu, pamatujte však, že tenké obočí dnes není v módě. Nepřežeňte to s trháním, včas si řekněte stop. V současné době je moderní přirozená barva i tvar obočí. Upravený tvar je nutný v každém případě. Pokud si nejste jistá svou zručností, bude pro začátek vhodné navštívit odborníka. Potom budete moci už sama udržovat vytvořenou formu a určitě to zvládnete.

Barva obočí musí rovněž vypadat přirozeně a odpovídat vaší celkové vizáži.

Pokud jste tmavovláska, můžete si klidně dovolit tmavě hnědý nebo tmavě šedý odstín, ale pokud jste blondýna, buďte opatrnější a vybírejte teplé a světlé odstíny.

Z vlastních zkušeností mohu říci, že lepší je barvit obočí častěji, světlejším odstínem, a vypadat při tom přirozeně a vkusně, než používat tmavou barvu přímo na kůži pro dlouhodobý efekt. Černou barvu na obočí nepoužívám vůbec, pouze na řasy. Jsou zákaznice, která v mládí bývaly podle poslední módy, měly tenké obočí ve stylu Adiny Mandlové, ale dnes už bohužel často nemají co barvit. V takovém případě doporučuji permanentní tetování, ale to už je jiné téma.

Jak správně barvit obočí?

Pokud jste se rozhodly obarvit si obočí samostatně, pamatujte na dvě stěžejní pravidla:

  1. Barva obočí by měla být jen o odstín nebo půl odstínu tmavší, než je barva vašich vlasů.
  2. Barva na obočí by se neměla dostat na kůži a zůstat tam.

Milé čtenářky, milé zákaznice, budete-li dodržovat tato pravidla, lidé ve vašem okolí si všimnou, že jste přirozeně krásná a šarmantní, což je důvod, proč píšu tyto řádky.

Moudrost říká, že módní trendy přicházejí a odcházejí, ale styl zůstává. Zvolte si svůj styl a zůstaňte vždy zajímavá a půvabná.

Komentáře

Jméno
Titulek
Zpráva
1 + jedna =
 


o nás | služby | produkty | certifikáty | reference | novinky | poradna | kontakty

Kosmetika ALIS Olomouc, ul. Uhelná 6

ABNORMIS design copyright © 2012