PERMANENTNÍ TETOVÁNÍ
PÉČE O TĚLO
KLASICKÁ KOSMETIKA
ZDRAVOTNÍ KOSMETIKA
PÁNSKÁ KOSMETIKA
LUXUSNÍ KOSMETIKA
VIZÁŽ
MASÁŽE
CHEMICKÝ PEELING
PRODLUŽOVÁNÍ A ZAHUŠTOVÁNÍ RAS
CÍNSKÁ MEDICÍNA
Hlavní menu
O nás Služby Produkty Certifikáty Reference Novinky Poradna Kontakt

Popraskané cévky, rozšířené žilky – jak to napravit.

  • 2014-01-14
  • 0
Popraskané cévky, rozšířené žilky – jak to napravit.

Popraskané cévky v obličeji, rozšířené žilky na dolních končetinách – proč se to stavá a jak to vše napravit?

Popraskané cévky na tváři vypadají na první pohled nevinně – dokonce někdy vzbuzují dojem zdravě ruměného obličeje. Pravda je ovšem jiná! Pokud tento jev dlouhodobě neberete vážně a včas se neporadíte se svojí kosmetičkou, může se stát, že se roztomile růžová tvářička časem přemění v namodralou tvář alkoholika s rozšířenými žilkami a chtě nechtě skončíte u lékaře s diagnózou růžovka (rosacea)!

V zimě a na podzim je pleť citlivější a navíc zažívá spoustu stresů. Za chladných měsíců jsou rozšířené žilky zřetelnější víc než kdy jindy a objevují se dokonce i popraskané cévky. Mráz a vítr neprospívá pleti, a proto v zimě pokožka vyžaduje zvláštní péči a speciální přípravky nebo krémy odlišné od těch, které jste používali v létě. Pokud už máte cévky v obličeji popraskané, doporučuji obrátit se na odborníka, a to čím dříve, tím lépe – snížíte tak nebezpečí onemocnění své pleti růžovkou. Pokud tato kožní choroba propukne, šíří se poměrně rychle. Zprvu začne kůže reagovat na zdánlivě jen nepatrné podněty. Stačí vypít horký čaj, sníst ostré jídlo, navštívit saunu nebo zažít stres a nos a tváře Vám okamžitě zrudnou. Zarudnutí sice po chvíli odezní, ale doba jeho trvání se stále prodlužuje.

Rosacea je vyvolána rozšířením cév, což způsobuje zhoršení krevního oběhu v pokožce. Mnoho lidí má průsvitné tváře a krevní kapiláry se nalézají blízko kožního povrchu, takže je patrná podkožní síť cévního systému. Nejvíc popraskané cévky bývají kolem nosu, na chřípí, bradě, tvářích, ve vzácných případech i na čele. Je to z toho důvodu, že cévy jsou pružné a pod vlivem extrémních změn teploty, fyzické zátěže organismu nebo zvýšeného krevního tlaku mají tendenci se rozšiřovat a někdy i praskat.

Thomas Bateman byl první, kdo upozornil na zarudnutí lidského obličeje a následný výskyt akné. Před ním nikdo nepovažoval růžovku za onemocnění hodné pozoru. První článek o této nemoci, byl napsán už v roce 1812  při Napoleonově tažení na Rus. Až tehdy, do té doby neznámá nemoc, byla diagnostikována. Proč rosacea nebyla rozeznána dřív? Různé národy si vysvětlovaly zarudnutí pleti po svém. Např. Francouzové se domnívali, že je vyvoláno nemírnou konzumací vína a označovali je jako „skvrny vína“. Jiní byli přesvědčeni, že je to důsledek nadměrného holdování alkoholu. Pokud usilovali o léčení růžovky, pak se to dělo nejrůznějšími metodami, nejčastěji tzv. čištěním krve a studenými obklady. Také se „nasazovaly“ pijavice, čímž se ovšem vážně zraňovala pokožka, ale bohužel neodstraňovalo to zarudnutí a vyrážky. V 19. století přestala být vina přičítána alkoholu. Ve 20. století vědci zjistili, že příčinou je dědičná dispozice a přibývající věk. Také se ukázalo, že ženy trpí nemocí mnohem častěji než muži. Obvykle se projeví po třicítce a – což je zajímavé - více u lidí s modrými očima.

Samozřejmě růžovka není smrtelná nemoc. Ale zarudnutá tvář komplikuje život nejen esteticky, ale také společensky. Proto doporučuji dávat si pozor na rozšířené žilky a nechat si zavčas popraskané cévky odstranit a nezanedbávat dermatologickou a kosmetickou péči o pleť. O tom jak lze předejít praskání cévek, jak se již popraskaných zbavit a vůbec proč cévky praskají, dozvíte se v dalších řádcích.

Komentáře

Jméno
Titulek
Zpráva
1 + jedna =
 


o nás | služby | produkty | certifikáty | reference | novinky | poradna | kontakty


Kosmetika ALIS Olomouc, ul. Uhelná 6

ABNORMIS design copyright © 2012